Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Bananie – Klucz do Zrozumienia Twoich Marzeń

Widziałeś banana we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Banan sennik

Wielu z nas uwielbia śnić, ponieważ powoduje to wyświetlanie w naszej głowie niekiedy przyjemnych, a niekiedy nieprzyjemnych obrazów i dźwięków, czyli oczywiście marzeń sennych, nazywanych także po prostu snami. Jest to zwykle dla nas bardzo ciekawe zjawisko i przeżycie, stąd też tak wielu z nas uwielbia śnić. Często jednak zdarza nam się bagatelizować takie sny, ponieważ uważamy, iż to tylko bezużyteczne projekcje, które nic nie znaczą. Nie jest tak jednak w rzeczywistości. Nasze sny mogą oznaczać bardzo wiele, lecz musimy się nauczyć je odpowiednio interpretować. Żeby zacząć to robić, powinniśmy być pewni, iż pamiętamy możliwie jak najwięcej elementów i szczegółów pojawiających się w naszym śnie. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ od takich szczegółów często zależy cała interpretacja danego snu.

Jeśli chodzi o sny, w których przyśnił nam się banan, mogą być one tak właściwie interpretowane na różne sposoby, ponieważ taki banan może przecież występować w różnych formach, a my możemy z nim także robić różne rzeczy. Jak łatwo się domyślić, ogólnie rzecz biorąc banan często przypomina nam swoim kształtem męskiego członka i rzeczywiście jest to w pełni trafne skojarzenie. Generalnie kiedy banan pojawia się w snach, takie sny mogą symbolizować utratę męskiej seksualności ze względu na raczej miękką konsystencję samego banana. Jeśli jesteśmy kobietami i przyśni nam się banan, możemy odebrać to jako symbol falliczny, który może wskazywać na różne nasze potrzeby seksualne, nawet te, które świadomie lub podświadomie ukrywamy, zwłaszcza przed samą sobą. To samo znaczenie ma również banan w przypadku, kiedy we śnie go zjadamy. Kiedy z kolei jesteśmy mężczyznami i przyśni nam się banan, taki sen może oznaczać świadome bądź nieświadome obawy z uwagi utraty potencji bądź też lęku przed kastracją.

Co ciekawe, może ta symbolika występować także w rozumieniu metaforycznym. Jeśli śnimy o bananie i towarzyszą nam przy tym jakiekolwiek negatywne emocje i uczucia, takie jak na przykład niesmak bądź strach, może to być dla nas sygnał, że myślimy nad swoimi zachowaniami seksualnymi lub też zachowaniami seksualnymi naszego partnera bądź partnerki i również bierzemy pod uwagę realizację swoich nawet najbardziej skrywanych pragnień erotycznych. Banan, który występuje w danym śnie, jeśli towarzyszą mu również inne owoce, może oznaczać także płodność oraz życie. Jeśli śni nam się zepsuty banan, może to jednak oznaczać, iż któreś z naszych przedsięwzięć się nie powiedzie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *