Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Jeżu?

Widziałeś jeża we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

O śnie, w którym występuje jeż sennik może wyrażać się dwojako.

Jeż jest jednym z najsympatyczniejszych stworzeń, jakie znamy i ma zazwyczaj konotacje wysoce pozytywne. W kulturze europejskiej jeże symbolizują zdobywanie przewagi nad wrogiem i pokonywanie konkurencji. Jeżeli więc dążysz do czegoś i musisz pokonać przeciwników, to sen po jeżu jest bardzo dobry, znakiem i oznacza, że uda Ci się osiągnąć obrany przez Ciebie cel.

Z drugiej strony jeż może odnosić się do bariery, jaką budujesz między sobą a innymi. Jest to zwierzę, które — chociaż słodkie — jest niezwykle nieprzystępne ze względu na swoje kolce. Kiedy zobaczysz jeża we śnie, to Twoja podświadomość daje co znak, że niepotrzebnie budujesz barierę między sobą a innymi.

Sen o spotkaniu jeża często oznacza też, że w Twoim otoczeniu często znajduje się osoba, której nie powinieneś ufać i która w niedługim czasie podejmie przeciw Tobie działania. Nieco inne znaczenie ma jednak marzenie senne o jeżu zwiniętym w kulkę, przez które Twój podświadomy umysł mówi Ci, że Twoja postawa nie jest do końca odpowiednia, gdyż nie dopuszczasz do siebie ludzi i bronisz się przed nimi. O wiele rzadziej taki sen oznacza to, że musisz się po prostu zregenerować i w sposób głębszy wypocząć.

Jeżeli we śnie jeża spotykasz nie w naturalnym środowisku, a w Twoim domu, to wiedz, że coś jest w nim nie tak. Zazwyczaj sen taki oznacza bardzo napiętą sytuację rodzinną. Prawdopodobnie atmosfera w Twoim domu nie jest zbyt przyjemna, każdy jest wobec siebie wrogi lub próbuje izolować się od innych. Może to też oznaczać, że macie przed sobą sekrety. Nieco rzadziej sen o jeżu w domu oznacza chorobę, która się w nim pojawi w niedługim czasie. Jeżeli jeżyk, którego widzisz, jest mały i niewinny, oznacza to Twoją niedojrzałość emocjonalną i zagubienie.

Często przerażenie wielu osób budzi sen, w którym zabijają one jeża. Wszak jest to zwierzę przez wszystkich ukochane i bardzo pożyteczne, którego nikt nie chciałby skrzywdzić na jawie. Sen taki jednak ma bardzo dobre znaczenie, gdyż oznacza on nic więcej, jak to, że niedługo odniesiesz sukces w walce ze swoimi przeciwnikami i osiągniesz to, czego pragniesz.

Inne, bo całkowicie przeciwne, znaczenie ma jednak sen, w którym zastajesz już martwego jeża. Sen taki oznacza, że Twoje plany się nie powiodą i że nie uda Ci się dociągnąć do końca jakiegoś ważnego przedsięwzięcia lub projektu.

Jeż bez kolców we śnie z kolei oznacza Twoją bezbronność, poczucie strachu i zagrożenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *