Interpretacja i Znaczenie Koszmarów – Co Twoje Sny Mogą Ci Powiedzieć?

Widziałeś koszmary we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Koszmary

Koszmary senne charakteryzują się nieprzyjemną treścią i dużym zabarwieniem emocjonalnym. W zależności od osoby koszmary będą miały inną formę. Często też jedna rzecz, która jest koszmarem dla jednej osoby, będzie obojętna czy wręcz zabawna dla innej.

Koszmary często są sposobem naszego wewnętrznego ja, na zwrócenie uwagi na zahamowania lub bariery, z którymi powinniśmy się uporać. Mogą one być reakcją naszej psychiki na silny stres, czy traumatyczne przeżycia. Zwykle cechują się obecnością bardzo silnych, negatywnych emocji. Często też przesycone są agresją, przy jednoczesnym odczuwaniu przez nas bezsilności. Zdarza się, że budzimy się przerażeni i ogarnięci paniką, którą z trudem jesteśmy w stanie opanować. Kształtowanie się koszmarów często spowodowane jest nieuzasadnionym poczuciem winy lub niepokojem, który odczuwamy w pracy, domu czy związku.

Jeżeli we śnie mamy koszmary, to prawdopodobnie w życiu realnym jesteśmy bardzo zestresowani, a często tez przemęczeni. Potrzebujemy więc odpoczynku i relaksu, inaczej będą nas coraz częściej nękać nieprzyjemne sny.

Jeżeli nasz sen nawiedzi jakiś nieokreślony koszmar, to możemy spodziewać się, że znajdziemy się w złym miejscu, w nieciekawej sytuacji. Należy unikać więc wszelkich gwałtownych sporów i kłótni i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Śniąc o koszmarach innej osoby, podświadomie się o nią martwimy. Nie wiemy jednak jak jej pomóc, a nawet czy powinniśmy wtrącać się w jej sprawy bez wyraźnej prośby o pomoc. Odczuwamy więc bezsilność i wątpliwości wobec własnego postępowania.

Ucieczka przed koszmarami jest symbolem braku wolności i poczuciem osaczenia. Prawdopodobnie otaczają nas osoby, które próbują kontrolować różne aspekty naszego życia i mają poczucie słuszności tylko ich poglądów i decyzji. Powinniśmy jak najprędzej uwolnić się od apodyktycznych towarzyszy aby cieszyć się swoboda i wolnością własnych wyborów. Jeżeli nasza ucieczka przed koszmarami jest skuteczna, wtedy możemy się spodziewać poprawy naszej sytuacji na lepsze oraz tego, że będziemy mieli wystarczającą siłę wewnętrzną aby postawić na swoim.

Kobietą często towarzyszą koszmary, gdy te bardzo kochają i troszczą się o swoje dzieci. Krzywda dziecka stanowi wtedy największy koszmar. Gdy dziecko jest daleko od matki, kobieta będzie miała gorsze i bardziej przerażające sny, często z udziałem jej potomstwa.

Koszmary dla mężczyzn, zwykle są zapowiedzią kłótni i nieprzyjemnej, antagonistycznej atmosfery w pracy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *