Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Małpie – Zrozumieć Symbolikę i Znaczenie

Widziałeś małpę we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Symbolika snu o małpie

Małpa często utożsamiana jest w kulturze europejskiej z dzikością i brakiem dojrzałości odpowiedzialności. Małpy we śnie mogą tak naprawdę symbolizować wiele rzeczy, w tym pragnienie wolności, potrzebę przeżycie wielkiej przygody, romansu, a nawet chęć ucieczki od pracy lub odpowiedzialności. Może to być również wskazówka, że odczuwasz głęboki niepokój wskutek czegoś, od czego najlepiej byś uciekł.

Sen o małpie to bardzo często znak, że chcesz na nowo zamienić się w dziecko, uciekając w ten sposób od obowiązków i spraw, które Cię przytłaczają. Często oznacza on też nostalgię za czasami beztroski, w których nie musiałeś się o wiele martwić i cieszyłeś się swobodą. Jeżeli posiadasz rodzinę, to sen o małpie często oznacza, że pragniesz uciec od domowych obowiązków i znów wieść słodkie życie singla. Bardzo często oznacza on też chęć o ucieczce od obecnego partnera, przynajmniej chwilowej, by znów dać się przez kogoś zauroczyć i przeżyć liczne przygody, często natury czysto seksualnej.

Jeżeli we śnie jesteś małpą, to oznacza to, że nie czujesz się komfortowo w nowej sytuacji, lub że nie radzisz sobie z udźwignięciem nowej roli. Sen taki bardzo często mają osoby ze środowisk biznesowych i biurowych, które awansowały i czują się zupełnie nieprzygotowane do nowych obowiązków, mając też wrażenie, że inni uważają, że sobie nie poradzą. Małpa w tym przypadku oznacza bezradność i brak dopasowania do nowej sytuacji, obnażając wszystkie faktyczne lęki, jakie masz w związku z nowo zaistniałą sytuacją.

Zdarza się, że w Twoim śnie mogą wystąpić liczne małpy. Każda z nich uosabia wtedy jakiś konkretny problem, który nie daje ci spokoju. Czasami małpy we śnie uosabiają rozmaite czynniki, które rozpraszają Cię, ciągnąc w różne strony i nie pozwalając Ci osiągnąć upragnionego celu. Sen o stadzie małp zazwyczaj oznacza, że czujesz się przytłoczony nadmiarem obowiązków — czy to zawodowych, czy rodzinnych, czy też zupełnie innych. Może to być też znak, że w Twoim planie dnia nie masz zarezerwowanego czasu na aktywności spontaniczne, które dać Ci mają przyjemność, a to bardzo zła sytuacja, gdyż każdy z nas potrzebuje wolnej przestrzeni na spotkania z innymi. Zastanów się, ile razy odmówiłeś spotkania z kimś, kogo lubisz, bo nie pozwolił Ci na to twój sztywny grafik, który sobie narzuciłeś, pozwalając mu całkowicie Cię zniewolić? Liczne małpy we śnie mówią, że pora ten grafik zmodyfikować i pozwolić sobie odetchnąć, by nabrać wiatru w żagle.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *