Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Kolorze Niebieskim?

Widziałeś niebieski we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Znaczenie koloru niebieskiego w snach

Zdecydowana większość z nas zna mnóstwo kolorów. Nie będziemy ich wymieniać, bo nie ma to większego sensu. Każdego dnia stykamy się z przedmiotami w określonych kolorach, natomiast czy zastanowiliśmy się chociażby chwilę nad tym, co oznacza kolor niebieski w snach? Oczywistym jest to, że to dziwne pytanie, natomiast by poznać jego interpretację, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Podstawowa intepretacja snu – niebieski

Niebieski to kolor, który kojarzy nam się pozytywnie. Nie może być inaczej, skoro niebieskie niebo to słońce, a niebieska woda to czysta woda, w której można się kąpać. Jest to jeden z tych kolorów, które najbardziej się lubi. Od zawsze postrzegało się go jako kolor duchowy. Jest to kolor maryjny, który symbolizuje Matkę Bożą, więc będąc w kościele w okresie maja oraz grudnia, należy dokładnie przyjrzeć się symbolice maryjnej w postaci niebieskiego koloru.

Pojawienie się niebieskiego koloru we śnie jest znakiem tego, że chcemy mieć kontakt z Bogiem. Trzeba też jednak podkreślić, że jest to kolor, który daje nam wiele smutku, ponieważ jesteśmy znudzeni i przygniębieni.

Szersze znaczeniu snu – niebieski

Nie ma co ukrywać, że senniki dość dobrze opisują wszelkie kolory, także i niebieski. Ten kolor oznacza dla nas nieskończoność, brak myśli o tym, że kiedyś nas na tym świecie nie będzie. Poruszyliśmy już kwestię tego, że niebieski kolor kojarzy się z wodą, więc pojawienie się jej we śnie to znak, że to kolor kobiecej natury. Oznacza on również prawdę, relaks, ale też wyższość w kwestiach duchowych, ponieważ jest to jedna z tych dziedzin, która nieustannie kojarzy się z niebieskim kolorem.

Kwestią wyróżniającą dany sen jest to, jaki jest odcień niebieskiego. Dla przykładu ciemny niebieski symbolizuje odpoczynek, ale może też symbolizować śmierć, która przyjdzie do nas nagle. Niebieskie niebo to symbol tego, że wkrótce nasza perspektywa się zmieni i wszelkie trudności w naszym życiu zostaną zażegnane. Trzymając się jeszcze w kwestii niebieskiego koloru, to ubrania w tym kolorze symbolizują kiepski nastrój, a może być to nawet wstęp do depresji.

Ostatnim znaczeniem niebieskiego koloru może być to, żeby lepiej chronić nasze finanse, mieć oszczędności i nie ufać obcym, ale również symbolizuje to chłodną głowę. Przydaje się ona przy podejmowaniu kluczowych decyzji dla naszego życia. Na samym końcu należy jednak pamiętać, że dla każdego znaczenie niebieskiego koloru może być inne, ponieważ łączy się z pozostałymi czynnikami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *