Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Ośmiornicy?

Widziałeś ośmiornicę we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Ośmiornica – znaczenie snu

Ośmiornica nie może być kojarzona pozytywnie, bo raczej jest to stworzenie, które swoim wyglądem nie może pociągać, a w dodatku jest groźne dla otoczenia. Są oczywiście osoby, którym podoba się jej oryginalny wygląd, a w dodatku niektórzy lubują się w jej jedzeniu, co już może być dość zaskakujące. Jeszcze dziwniejszym może być to, że ośmiornica pojawi się w śnie, ale o tym, co ona symbolizuje będziecie mogli przekonać się z lektury naszego poniższego tekstu.

Przyjęło się, że ośmiornica oznacza niezależność oraz czystość. Jej macki wskazują na drogi, które można wybrać, aby rozwiązanie, które zostało przez nas wybrane było jak najlepsze. Zdarzają się przecież momenty, w których nie do końca wiemy, jaką podjąć decyzję. Szukając znaczenia słowa ośmiornica sennik jasno wskazuje na to, że inny wybór w postaci macki sprawi, że nasze życie potoczy się w zupełnie inny sposób.

Jako że głowa ośmiornicy jest ogromną częścią ciała, to jest ona oznaką wielości myśli oraz trudnych wyborów, które niebawem będą konieczne do podjęcia. Życie nie jest łatwe i czasami należy decydować się na zdecydowane i radykalne kroki. Czas również nie jest naszym sprzymierzeńcem, ale jakąś decyzję trzeba podjąć i mamy nadzieję, że będzie ona najlepsza. Dodatkowym znaczeniem ośmiornicy jest to, że być może jesteśmy za bardzo zaborczy względem ukochanej osoby – należy dać jej trochę wolności i nie obarczać jej swoimi problemami bądź też nie osaczać na każdym kroku.

Jedzenie ośmiornicy – znaczenie snu

Ośmiornica w śnie niekoniecznie musi nam się ukazać w formie żywego stworzenia, ale również może być „głównym aktorem” w innych okolicznościach. Wspomnieliśmy, że można ją również jeść, choć na pewno nie jest to dane większości osób i senniki interpretują to jako zbyt wczesne podjęcie decyzji w stosunku do drugiej osoby. Tym samym mogliśmy ją zbyt przedwcześnie skreślić, czy też wydać na niej osąd, który jest dla niej szkodliwy. Przeprosiny będą czymś jak najbardziej koniecznym w takiej chwili.

Pojawienie się ośmiornicy na talerzu na pewno nie jest czymś pięknym, ale zanim tam trafi, to należy ją zabić. Jeżeli nasz sen przedstawia nas jako osobę, która zabija ośmiornicę, to trzeba na sen spojrzeć od takiej strony, że w naszej głowie pojawiają się myśli, których rozwiązanie jest bardzo trudne. Tym samym spokój życia będzie mocno naruszony i takie myśli mogą osaczać nas przez wiele tygodni zanim odejdą one w niepamięć i ten stan się zakończy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *