Interpretacja snu o pociętych rękach: Co oznacza sen o pociętych rękach?

Widziałeś pocięte ręce we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Sen o pociętych rękach – co oznacza?

Skoro interesuje Cię hasło pocięte ręce sennik, to z pewnością miałeś sen o pociętych rękach i chcesz wiedzieć, co on oznacza. Pocięte ręce to mocny symbol, dlatego nic w tym dziwnego, że taki sen Cię zaniepokoił i chcesz poznać jego znaczenie. Ręce i dłonie oznaczają w naszej kulturze sprawczość, symbolizują zdolność do robienia czegoś, zarówno do pracy jak i do zajęć twórczych, czy artystycznych. Jednak przede wszystkim ręce są głównym symbolem sprawczości, zaradności, przysłowiowego „brania spraw w swoje ręce”.

Zatem kiedy masz we śnie pocięte ręce, oznacza to, że tracisz poczucie sprawczości, nie robisz rzeczy samodzielnie i Twoje „ręce” do niczego się nie nadają. Aby lepiej poznać znaczenie tego nietypowego snu musimy w pierwszej kolejności przenalizować jego szczegóły, by dopiero w kolejnym kroku móc cały sen poprawnie zinterpretować. Sprawdźmy więc, co dla Ciebie oznaczają słowa pocięte ręce sennik.

Pocięte ręce we śnie – co oznaczają dla śniącego?

Kiedy we śnie to Ty tniesz sobie ręce, oznacza to, że jakaś część Ciebie chce przestać brać czynny udział w życiu. W takiej sytuacji potrzebujesz nie tylko odpoczynku, ale także wsparcia ze strony innych osób, rodziny, partnera czy partnerki lub przyjaciół, a być może też dzieci (jeśli są już dorosłe). Sen o cięciu swoich własnych rąk czy dłoni to przesłanie, że mamy na sobie za dużo i już nam się to w rękach nie mieści. Taki sen to przestroga dla nas, że czas jest zająć się własnym zdrowiem psychicznym i głęboko się zregenerować, ponieważ podświadomie pragniesz zrezygnować ze sprawczości w swoim życiu i oddać stery w inne ręce. Jeżeli śnisz o tym, że ktoś inny ma pocięte ręce, to wtedy postrzegasz tę osobę jako niezdolną do decydowania o sobie. Kiedy we śnie nie znasz tej osoby, to reprezentuje ona ten fragment Twojej psychiki, który jest zduszony i nie może w Tobie dojść do głosu.

Mieć pocięte ręce we śnie – co tak naprawdę oznacza sen o pociętych rękach?

Kiedy w swoim śnie ktoś inny tnie Twoje ręce, wówczas jest to znak, że ta osoba pragnie Cię zdominować i pozbawić Cię życiowej sprawczości. Jest to toksyczne zachowanie i dobrze zrobisz, jeśli rozmówisz się z tą osobą, postawisz mocne granice lub zwyczajnie zaniechasz kontaktów i relacji z tą osobą. Jeżeli we śnie powstrzymujesz kogoś przed pocięciem dłoni, oznacza to, że ta osoba nie radzi sobie z życiem i będzie szukać pomocy i wsparcia u Ciebie, jednak to Ty musisz samodzielnie zdecydować, czy chcesz go tej osobie udzielić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *