Sennik - chleb

Chleb jest pokarmem dla życia i duszy, stanowi również odwołanie do przyjaźni, skrywanych pragnień, jak i doświadczenia. W nawiązaniu do religijności może stanowić wskazówkę do poprawy swojego życia. Dotyczy nie tylko aspektu materialnego, ale także psychicznego, duchowego oraz społecznego. 

Chleb jest symbolem odnoszącym się do wzmacniania, żywotności, lepszego zabezpieczenia społecznego i pewności bytu, istnienia. 

Obsiewanie pól z których wyrośnie chleb to wewnętrzne aspiracje, zapowiedź szczęścia, rozwoju duchowego, poprawy sytuacji. 

Sen o odbieraniu chleba należy utożsamiać z pozytywnymi informacjami. 

Świeży chleb, który wystarcza, aby zaspokoić podstawowe pragnienia to umiejętność dotarcia do szczęścia, odnalezienia własnej drogi i spełnienia pragnień.

Robienie chleba własnoręcznie lub sen o dziwnym smaku lub zapachu chleba informują nas o pewnych wątpliwościach i retrospekcji odnośnie własnych błędów.

Chleb odwołuje się do przyjaźni, zawiązywanych wzajemnie relacji i humanitaryzmu, szacunku do drugiego istnienia. Są to bowiem wartości, które wpływają na duszę i ciało. Jest to zapowiedź sensu życia, bogactwa wewnętrznego.

Analizując swój sen o chlebie warto zwrócić uwagę na wielkości się tam pojawiające. Małe bułeczki lub niewielki chleb to dobrobyt, osiągany jednak nieco później, natomiast wielkie bochenki chleb oznaczają dobrobyt i sukces natychmiast.

W niektórych przekonaniach chleb oznacza skromność.

Jedzenie chleba starego, twardego zapowiada możliwe kłopoty, warto w tym okresie być nieco rozważniejszym.

Małe chleby zyskują znaczenie seksualne, odnoszą się do osoby, która potrafi kochać i poświęcić się dla Ciebie.

Dzielenie się chlebem z innymi ludźmi to umiejętność dzielenia się, przekazywania istotnych informacji.

W momencie, gdy widzisz osobę jedzącą chleb, a odczuwasz głód to znaczy, że pojawia się u Ciebie poczucie zazdrości co do sukcesu, awansu zawodowego czy pozycji. Może warto zmienić swoje życie i osiągnąć to zamiast zazdrościć innym?

Pieczenie chleba oznacza pomyślność, pojawiają się w Twoim życiu nowe perspektywy i radość.