Sennik - Gwałt widzieć

Gwałt

 

Gwałt we śnie stanowi przestrogę przed nieodpowiedzialnym i krzywdzącym zachowaniem. Jeśli chcesz komuś zrobić przykrość, pamiętaj, że zarówno dobre, jak i złe uczynki do nas wracają. Staraj się zatem nie krzywdzić nikogo świadomie swoim zachowaniem.  

 

Gwałt to często także aluzja odnosząca się do Twojego wnętrza – dawno, być może w dzieciństwie, doznałeś pewnych krzywd, które trudno Ci zapomnieć. Masz jednak możliwość doskonalenia samego siebie i stawania się poprzez to szczęśliwszym. Otwórz się zatem na samego siebie i innych ludźi i przemień nienawiść i strach w miłość.

 

Sen o gwałcie to także odbicie Twoich problemów emocjonalnych. Być może trudno Ci poradzić sobie z emocjami i uczuciami, których nie potrafisz wyrazić. Jeśli utrudnia Ci to porozumiewanie z innymi ludźmi i osiągnięcie spokoju, być może warto rozważyć poradę specjalisty lub posłuchać mądrych słów przyjaciela.

 

Śnienie o gwałcie bywa też symbolem niespełnionych marzeń, także tych dotyczących sfery erotycznej. Mówi o tym, że nie znalazłeś do tej pory osoby, z którą byłbyś naprawdę szczęśliwy i chciałbyś spełniać swoje, niespełnione jak dotąd, marzenia.

 

Kiedy jesteś świadkiem gwałtu we śnie, oznacza to, że boisz się, że sobie nie poradzisz z czymś ważnym. Prawdopodobnie dotyczy to jakiegoś problemu w pracy, czasem jakiegoś wydarzenia, które nastąpi niebawem i którego od dawna się obawiasz. Nie bój się, jeśli skoncentrujesz się odpowiednio na problemie, z pewnością sobie poradzisz.

 

Jeśli we śnie to Ty jesteś gwałcony, prawdopodobnie wróciły do Ciebie jakieś stare sprawy, o których starałeś się przez cały czas zapomnieć. Możesz albo żyć dalej, udając że nie ma problemu, albo zrobić wszystko, żeby pomóc sobie rozumieć i w jakiś sposób rozwiązać to, co od dawna Cię dręczy.

 

Jeśli jesteś gwałcony i nie starasz się przed tym uciec i tego uniknąć, oznacza to, że jesteś bardzo zagubiony i samotny. Szukasz szczęścia nie tam, gdzie trzeba i nie w ten sposób. Uprość swoje życie i postaraj się czerpać więcej przyjemności z dnia codziennego.

 

Sen, w którym Ty jesteś gwałcicielem oznacza, że masz niecne zamiary wobec kogoś. Chcesz wykorzystać informację, która znana jest tylko Tobie, żeby komuś sprawić przykrość. Zastanów się dwa razy czy naprawdę warto i czy odniesie to skutek, który sobie założyłeś.

 

Jeśli we śnie ktoś chciał Cię zgwałcić, ale udało Ci się tego uniknąć, to symbol Twojej wewnętrznej siły i równowagi emocjonalnej. Nie tak łatwo Cię skrzywdzić, nawet jeśli ktoś będzie się bardzo starał.