Sennik - ksiezyc

Jednym z ważniejszych i bardziej przełomowych symboli i motywów sennych jest sen o księżycu.

Zazwyczaj wiążą się z nim przepowiednie wielkich zmian.

Nie zawsze są to zmiany na lepsze, jednak zawsze dobrze interpretując sen można wyczulić się na niektóre zmiany i zniwelować ich niekorzystny wpływ na nasze życie.

Pełnia księżyca we śnie oznacza czekające w niedalekiej przyszłości duże szczęście. Może to być związane z życiem rodzinnym, zawodowym, czy uczuciowym.

Niezależnie od tego jak, można być pewnym, że księżyc w nowiu jest pozytywna oznaką i dobrą przepowiednią.

 

Analogicznie połowa księżyca jest szczęściem dotyczącym zazwyczaj swojej drugiej połówki.

Nieważne czy jest się w stałym związku (wówczas może oznaczać to np. awans w pracy małżonka lub zajście w oczekiwaną ciążę), czy tez jest się singlem (może to wówczas oznaczać, że już niebawem spotka się kogoś ważnego w swoim życiu).

Czerwony księżyc może być najlepsza przepowiednią namiętnej przygody lub przełomu erotycznego w swoim związku.

 

Nie zawsze jednak w życiu czeka tylko szczęście i również o tym, można wyczytać ze swoich snów.

Jeśli w śnie pojawi się zaćmienie księżyca może oznaczać to, że w naszym życiu dzieje się coś, co przysłania nam nasze szczęście. Wówczas warto przyjrzeć się swojemu życiu, swoim znajomościom i tego, jak się układa.

Czasem po takim śnie warto jest zrewidować i zmienić swoje dotychczasowe życie w celu osiągnięcia pełni szczęścia.

Podobne znaczenie ma księżyc za chmurami. Ów motyw dotyczy jednak zazwyczaj niedalekiej przyszłości. Może się bowiem okazać, że już niebawem może zdarzyć się coś, co zmąci nasze szczęście i poczucie dobrostanu.

 

Motywami związanymi z księżycem, które warto wykorzystać w życiu i wziąć je na serio, związane są z dążeniem do szczęścia.

Wyć do księżyca we śnie oznacza, że czegoś bardzo podświadomie się pragnie, a nieświadomie samemu się od tego oddala. Warto zajrzeć w głąb siebie i odszukać źródło własnego szczęścia i do niego dążyć. Podobnie jest widzieć księżyc za dnia.

Może to oznaczać, że nasze szczęście jest w niespodziewanym miejscu, które mimo tego, że jest nam bliskie, to trudno nam samemu na to wpaść. Może to na przykład być miłość w osobie, którą przez rutynę codzienności nie zauważamy.

 

Sny o księżycu potrafią również pomóc w podejmowaniu trudnych dylematów.

Księżyc oświetlający drogę we śnie może być oznaką tego, że jeśli nie wie się co wybrać na życiowym rozstaju, to powinno się skupić na tym, co tak naprawdę da nam szczęście. Może to być dylemat, w którym jeśli pokieruje się sercem, a nie rozumem, to może okazać się to świetnym wyborem.

 

Księżyc, który sam w sobie jest oznaką szczęścia i dobrostanu, może poprzez sny uświadomić nas lub utwierdzić w przekonaniu o własnym szczęściu.

Patrzeć na księżyc we śnie, zwłaszcza taki w pełni, może oznaczać, że obecnie jest się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Pozwala to czasem na złapanie dystansu i samorefleksji na temat tego, jak wygląda własne życie. Łatwiej jest pokonywać drobne przeszkody, jeśli w swoim życiu jest się szczęśliwym.

Wschodzący księżyc jest znowu oznaką nadchodzącego szczęścia, dla wszystkich, którzy praktycznie stracili nadzieję. Może to być dobra przepowiednia zmian na lepsze i uzyskanie życiowego szczęścia.