Sennik - Nagość

Nagość znaczenie snu

Początkowa nagość nie stanowiła utrudnienia dla pierwszych ludzi, dopiero, gdy popełnili oni błąd pierworodny stała się ona wstydliwa. Adam i Ewa odczuli konieczność przysłonięcia swojego ciała, zastosowali  do tego gałązki figowe, wykonali przepaski.  

Nagość we śnie odbierana jest różnorodnie. Wiele zależy od tego w jaki sposób zareagowałeś, jakie uczucia w Tobie wywołała.

Należałoby zwrócić uwagę gdzie przebywaliśmy nago, jak się czuliśmy i co na to nasze otoczenie. Każdy sen z tym motywem trzeba przeanalizować indywidualnie.

Jeśli we śnie jesteś nagi i dobrze się z tym czujesz to jest to oznaka zwracania uwagi na siebie samego. Chcesz być dostrzeżony i poczuć na sobie należytą uwagę. Może to też oznaczać, że chcesz poznać prawdę, zrozumieć bieg pewnych wydarzeń. Cała prawda nie została jeszcze odkryta i masz prawo wiedzieć więcej.

Nagość może symbolizować również inne cechy: otwartość, szczerość, ale i bezbronność, naiwność czy zażenowanie.

Publiczne ukazywanie własnej nagości to brak odpowiedniego przystosowania i niepewność co do ujawniania uczuć - może to oznaczać strach, jaki odczuwasz w wyniku skrywania emocji. Warto podzielić się z nimi z kimś najbliższym, przyniesie to ulgę i być może pomoże ruszyć naprzód. Potrzeba Ci obecnie pomocna dłoń i nie rezygnuj z tego.

Jeśli doświadczyłeś rozstania, nagość w Twoim śnie może symbolizować powrót do równowagi psychicznej. Starasz poradzić sobie z trudną sytuacją, jesteś bliski zwycięstwa. We śnie nadal możesz jednak przeżywać porzucenie, rozpacz, jest to wyraz Twojego zranionego serca, które uwalnia się od tego ciężaru.

Bądź cierpliwy i postępuj obecnie rozsądnie.

Nagość to również symbol zmiany, nowego początku, tożsamości. Jesteś kowalem swojego losu i możesz budować wszystko według nowych zasad, korzystniejszych dla Ciebie.