Sennik - Ogień

Sen o ogniu może odzwierciedlać Twój płomienny charakter.

Może też być symbolem ciepła ogniska domowego, o jakim marzysz od dłuższego już czasu.

Jeśli sen o ogniu jest spokojnym snem i nikomu nie dzieje się nic złego, a śniący się ogień pochodzi z ogniska czy kominka, to jest to bardzo dobry sen. Wróży szczęście i długotrwałą pomyślność. Może to dotyczyć wielu aspektów życia, choć najczęściej ma związek z życiem rodzinnym.

Sen o ogniu, który niszczy to, co napotka na swojej drodze, jest natomiast niedobrym snem. Wróży niepowodzenie w miłości, często zwiastuje związek, który jest bardzo niszczący. Może też zwiastować złą passę w interesach. Postaraj się zatem rozsądnie wydawać pieniądze oraz inwestować z rozwagą. W miłości zachowaj spokój i kieruj się nie tylko sercem, ale też głową. Być może w ten sposób uda Ci się uniknąć problemów.

Jeśli we śnie rozpalasz ogień, znaczy to, że w prawdziwym życiu jesteś bardzo emocjonalną i jednocześnie porywczą osobą. Wszystkim bardzo się ekscytujesz i przeżywasz. Działasz pod wpływem impulsu i nigdy niczego nie przemyślisz. Postaraj się nieco zmienić swoje zachowanie. Czasem warto odrobinę się zastanowić zanim zaczniesz działać.

Gaszenie ognia oznacza, że uporczywie usiłujesz zamknąć jakąś starą sprawę, która Cię dręczy. Jednak jeśli wszystkiego nie wyjaśnisz, może Ci się to nie udać.

Jeśli śnisz o ogrzewaniu rąk nad ogniem może to symbolizować Twoją potrzebę wsparcia i akceptacji. Nie potrafisz żyć sam dla siebie i samemu podejmować decyzji. Żeby być szczęśliwym, potrzebujesz wokół siebie innych osób, które Cię akceptują, kochają i dla których też jesteś istotnym elementem życia. Jeśli masz o czymś zdecydować, zawsze pytasz innych o zdanie. Powinieneś chociaż czasem polegać na sobie i swoim zdaniu.

Jeśli we śnie czujesz przyjemne ciepło ognia, zapowiada to powiększenie Twojej rodziny. Taniec wokół ognia zwiastuje ślub lub trwały i udany związek.

Ogień pochodzący z kuchenki symbolizuje nadchodzącą radosną uroczystość lub spotkanie w gronie przyjaciół.

Ogień w miejscu, w którym nie powinno go być, oznacza przejściowe kłopoty. Jednak szybko sobie z nimi poradzisz i sprawy wrócą do normy.

Jeśli pomagasz w rozpalaniu ognia, to znak, że masz wokół siebie prawdziwych przyjaciół, którzy zawsze chętnie pomogą Ci w potrzebie. Powinieneś być dla nich tak samo dobry jak oni dla Ciebie. Nie każdy może pochwalić się w życiu szczerą przyjaźnią,.

Jeśli we śnie uczestniczysz w sprzątaniu ogniska, oznacza to, że powinieneś być bardziej rozważny w życiu. Szczególnie dotyczy to sfery zawodowej. Powinieneś rozsądniej i sumiennej podchodzić do swoich obowiązków. Prawdopodobnie ktoś Cię obserwuje i chętnie wykorzysta Twoje, nawet drobne, potknięcie.

Wielki wysoki ogień we śnie zapowiada szczęśliwe życie, aczkolwiek bardzo burzliwe i namiętne, pełne wzlotów i upadków.