Sennik - zwierzę zwierzęta

Zwierzęta mityczne, pół zwierze pół człowiek, zwierzęta w klatkach,

 

Motyw zwierzęcia lub zwierząt we śnie jest zazwyczaj symbolem pewnych relacji międzyludzkich. Taki sen potrafi nie tylko zwrócić uwagę na ważne relacje w swoim życiu, ale przede wszystkim potrafi ostrzec przed zaangażowaniem się w niekoniecznie zdrowe lub dobre relacje. Warto przyjrzeć się i dobrze zinterpretować taki sen.

 

Jeśli we śnie pojawi się zwierze domowe to relacja, o którą chodzi we śnie dotyczy własnej najbliższej rodziny.

Jeśli w tym śnie zwierze jest kochane i oddane to piękna metafora udanego życia rodzinnego, jeśli jednak zwierze to sprawia problemy, to należy przyjrzeć się więzom, jakie posiada się z własną rodziną. Często może to oznaczać nowe doświadczenia związane zwłaszcza z dziećmi, o ile się takie posiada.

Widzieć zwierze w lesie we śnie może oznaczać natomiast, że w niedalekiej przyszłości odwiedzi się kogoś bliskiego lub zobaczy go we własnym środowisku. To często zaskakujące lecz bardzo wzbogacające doświadczenie.

W przypadku gdy śni się dzikie zwierzę to zazwyczaj sen podpowiada, że na horyzoncie pojawi się nowa relacja, czasem mocno zaskakująca. Może okazać się to nowy pracownik lub ktoś poznany przypadkiem, kto okaże się na przykład przyjacielem na lata.

 

Często jednak motyw zwierzęcia występującego we śnie dotyczy relacji romantycznych we własnym życiu. Czasem jest to ważne by pod wpływem, niektórych snów zastanowić się nad posiadaną relacją i albo starać się ją naprawić, albo zrezygnować z niej i pozwolić sobie odnaleźć szczęście.

Na przykład zdechłe zwierzę może świadczyć o tym, że posiadana relacja romantyczna jest zwyczajnie martwa. Może to dobry impuls do przeprowadzenia poważnej rozmowy z parterem.

Podobnie, choć z nieco łagodniejszym przekazem ma się do czynienia, gdy we śnie widzi się ranne zwierzę. Wówczas może oznaczać to, że w związku ma się wobec siebie dużo żalu. Jeśli samodzielnie opatruje się we śnie takie zwierzę, to oznacza to, że również samodzielnie powinno się podjąć naprawcze kroki we własnym związku.

Nieco bardziej wyraźne symbole to wściekłe zwierze lub zjadać zwierzę we śnie. W przypadku pierwszej opcji może to oznaczać, że czeka kłótnia z ukochanym, choć w rzeczywistości, w zależności od tego co się powie, może być bardzo oczyszczająca. W drugim przypadku może to oznaczać, że w ostatnim okresie (nawet jeśli nieświadomie) wykorzystywało się uczucia partnera. Wówczas należy zastanowić się nad tym jak wygląda codzienność i spróbować zmienić taki stan rzeczy.

 

Nieco inne znaczenie ma ów motyw senny w przypadku singli.

Napotkać zwierzę we śnie może być przepowiednią spotkania swojej miłości już w niedalekiej przyszłości.

Natomiast polować na zwierzęta może być właściwym impulsem do tego, by samodzielnie zacząć randkować. Zwłaszcza jeśli we śnie polowanie jest owocne, to może to oznaczać, że samodzielne próby umawianie się z jakąś osobą okażą się strzałem w dziesiątkę. Czasem sen dotyczy osoby, w której się jest zakochanym, jednak ona o tym nie wie.

Zwierzęta w klatkach są zazwyczaj symbolem tego, że nie tylko samodzielnie utrzymuje się swoje uczucia do danej osoby w tajemnicy, ale ona również może to robić. Wówczas warto zastanowić się czy nie warto jest spróbować się otworzyć i powiedzieć co się czuje.

Jeśli we śnie pojawi się pół człowiek pół zwierze (zwłaszcza jeśli posiada ono twarz ukochanej osoby) może okazać się, że sam zainteresowany nie jest dokładnie tym czym się wydaje. Może skrywać jakieś tajemnice lub borykać się z jakimiś problemami. Wykorzystanie tego symbolu ze snu i okazanie takiej osobie wsparcie i to, że jest się godnym jego/jej zaufania, może okazać się najlepszym przełamaniem lodów.

Jeśli jednak we śnie widzi się mityczne zwierzę to może oznaczać to, że osoba, w której lokuje się jakieś większe uczucia, jest poza własnym zasięgiem, a zrezygnowanie z takiego uczucia może być wyzwalające i otworzyć wiele nowych możliwości.