Znaczenie snu spóźnić się

Widziałeś spóźnienie we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Znaczenie snu o spóźnianiu się

Kiedy we śnie zdarzyło Ci się spóźnić się i ma to centralne znaczenie dla całego marzenia sennego, wówczas oznacza to, że Twój strach przed konfrontacją z rzeczywistością sprawia, że omijają Cię ważne rzeczy w życiu i tak naprawdę nie udaje Ci się zawalczyć o swoje. W przypadku tego snu dobrze jest spróbować pokonać swoją niepewność, swoje lęki i wziąć większą odpowiedzialność za swoje życie, ponieważ tylko w ten sposób uda Ci się mieć nad nim większą kontrolę i doprowadzić do takiego scenariusza, na jakim najbardziej w życiu Ci zależy. W innym wypadku będziesz „spóźniony” na życie i nie będziesz mógł się nim w pełni cieszyć jako osoba dorosła.

Sprawdźmy zatem, jakie dokładnie sen o spóźnianiu się ma znaczenie właśnie dla Ciebie. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie potrzebujemy przyjrzeć się dokładniej temu, o czym był Twój sen i jakie pojawiły się w nim motywy.

Spóźnianie się we śnie – czy jest tym samym co spóźnianie się w życiu?

Jeśli we śnie zdarzyło Ci się spóźnić się na spotkanie w pracy, wówczas taki sen pokazuje, że nie podchodzisz poważnie do swojej pracy, traktujesz ją nadal bardziej jak uczeń szkołę, niż jak dorosły pracę i unikasz wzięcia odpowiedzialności za to, jak toczy się Twoje życie. W takim wypadku ważne jest, abyś podjął decyzje o tym, czy finalnie chcesz dorosnąć, czy dalej chcesz pozostawać w stanie ego dziecka w swoim życiu. Jeśli taka decyzja jest w tym momencie dla Ciebie zbyt trudna, wówczas możesz poprosić o konsultacje psychoterapeutę, który odpowiednio Cię pokieruje i poradzi, jak możesz spojrzeć na tę kwestię.

Natomiast gdy we śnie spóźniasz się na randkę, wówczas oznacza to, że tak naprawdę nie chcesz być w tej relacji i robisz wszystko, aby nie spojrzeć tej prawdzie prosto w oczy. Sen o spóźnieniu się na rodzinne wydarzenie, takie jak czyjś ślub, chrzciny czy urodziny oznacza, że te osoby nie są tak naprawdę dla Ciebie ważne i tylko udajesz, że Ci na nich zależy.

Jak rozumieć znaczenie snów o spóźnieniach?

Kiedy śni Ci się, że prowadzisz spotkania, na które ktoś przychodzi spóźniony, to taki sen pokazuje Ci, jak bardzo w życiu codziennym drażni i rytuje Cię ta osoba. W takiej sytuacji najlepsze co można zrobić, to po prostu na spokojnie z nią porozmawiać i powiedzieć, gdzie leżą Twoje granice, których przekraczania nie będziesz tolerować. Dzięki temu postawisz sprawę jasno i cała sytuacja powinna ulec poprawie. Zdecydowanie nie warto gromadzić w sobie negatywnych emocji względem kogoś.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *