Interpretacja Snów w Kulturze Staropolskiej – Zrozumieć Znaczenie i Symbolikę

Widziałeś staropolski we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Sennik: Sen staropolski

Staropolski może mieć różne odsłony w marzeniach sennych, jednak bez względu na jego kształt, odwołuje się on do wartości tradycyjnych, narodowych i fundamentalistycznych. Staropolski może być zarówno posiłek, taniec, strój jak i sposób wypowiadania się, czyli język, a także słownik. Jeśli Ci się cokolwiek staropolskiego, to oznacza to, że powinieneś większą uwagę przykładać do tradycji, swoich korzeni oraz sposobu wykonywania rzeczy, jaki miał miejsce wcześniej w naszym kraju. Może to oznaczać brak zakorzeniania się oraz poczucie nieprzynależenia do swojej rodziny i swoich przodków. Jednak jak to w snach, wszystko zależy od szczegółów i kontekstu emocjonalnego, w jakim przebiega sen danej nocy.

Sen staropolski, co tak naprawdę oznacza śnienie go?

Jeśli śni Ci się staropolski, tradycyjny posiłek, podany przy suto zastawionym stole, oznacza to, że Twoi dziadkowie, zwłaszcza babcia niedługo złożą Ci wizytę, która będzie owocna dla Ciebie i prawdopodobnie odbuduje relacje między Wami, jeśli była ona w ostatnim czasie zachwiana. Jeśli śni Ci się, że to Ty przygotowujesz staropolski posiłek, wówczas oznacza to, że powinieneś złożyć zaproszenie starszym w Twojej rodzinie (starszyźnie) i podjąć ich uroczystym posiłkiem. Jeśli śnisz o tym, że to ktoś inny przygotowuje staropolski posiłek, który później wspólnie spożywacie, wówczas prawdopodobnie niedługo Ty otrzymasz zaproszenie od swoich dziadków czy seniorów z Twojej rodziny, aby spędzić wspólnie czas.

Staropolski taniec lub strój w marzeniach sennych

Jeśli natomiast śni Ci się staropolski taniec, wówczas oznacza to, że czeka Cię zjazd rodzinny, być może obejmujący takich członków rodu, których do tej pory nawet nie udało Ci się poznać. Jeśli taniec jest radosny i udany, wówczas oznacza to, że zjazd rodzinny również będzie przyjemny i udany. Jednak jeśli śniło Ci się, że taniec był trudny i tancerze mylili kroki, wówczas miej się na baczności, ponieważ najbliższe spotkanie z rodziną może być niezręczne i pełne napięć. Sen o staropolskim stroju oznacza tęsknotę za tradycją i poczuciem swoich korzeni. Jeśli śni Ci się, że zakładasz staropolski strój może to oznaczać, że ktoś w rodzinie uzna Cię za osobę obdarzoną mądrością starszyzny i poprosi Cię o radę w ważnej dla tej osoby sprawie. Podarty strój oznacza, że rada nie będzie trafiona i lepiej, abyś jej nie udzielał, natomiast piękny ozdobny strój oznacza, że jesteś w stanie udzielić dobrej, trafnej porady swojemu krewniakowi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *