Znaczenie snu Ubiór, Ubrania

Widziałeś ubrania we śnie? Sprawdź poniżej, co może oznaczać Twój sen.

Ubiór na przełomie epok, jak i w zależności od kultur był bardzo różny, występowały odmienne trendy, jak i motywy jego zastosowania. Zarówno dawniej, jak i współcześnie strój odgrywa istotną rolę. Strój rozumie się jako ubiór, pewne odzienie, które zdobi człowieka z zewnątrz, wpływając tym samym na jego odbiór wśród innych. W naszym kraju stawia się przede wszystkim na schludność, elegancję, modę. 

Moda towarzyszy człowiekowi od początków jego istnienia. Na przełomie wszystkich epok determinowała sposób myślenia i postrzegania, wyznaczając najnowsze trendy i wartości. Na temat filozofii mody wypowiada się Simmel Georg uznając, że formy społeczne, sądy estetyczne, styl ulegają zmianom przez modę, odgrywa ona istotne funkcje, jest niekiedy formą wyznaczania podziałów społeczeństwa, wyznacznikiem zamożności.

Powiązanie mody z utrzymywaniem pozorów podkreślał również Kant, zauważał skłonność człowieka do integrowania się z innymi, przy jednoczesnym odróżnianiu się od nich. Wraz z biegiem czasu zmienia się moda, a także to do kogo staramy się upodobnić. Moda staje się czynnikiem asymilującym, jak i odróżniającym w środowisku społecznym.

Ubiór stanowi symbol osobowości, jest Twoją wizytówką na zewnątrz, informuje o Tobie, statusie i możliwościach. Nie bądź jednak zbyt powierzchowny.

Podkoszulek lub halka we śnie to nieuświadomione emocje, przyjrzyj się swojemu wnętrzu, aby lepiej zrozumieć siebie samego. Nauka ta przyda Ci się także w przyszłości przy znacznie trudniejszych decyzjach.

Slipy lub kalesony we śnie nawiązują do potrzeb seksualnych, brakuje Ci bliskości innej osoby. Zadbaj o swoją sferę emocjonalną, jeśli trzeba dokonaj zmian w swoim życiu, aby było atrakcyjniejsze.

Płaszcz nawiązuje do potrzeby ochrony, skup się na sobie i swoich bliskich. Zawalcz o swoją pozycję.

Krawat, makiety to uprzejmość, traktuj innych należycie i pamiętaj, że karma wraca. Opłaci Ci się to.

Buty to symbol mocnego stąpania po ziemi. Posiadasz duże możliwości, nie zmarnuj ich. Czeka Cię ogromny sukces.

 

Ubiór odświętny we śnie to znak, że za bardzo się przechwalasz i być może niepostrzeżenie obrosłeś w piórka. Zapomniałeś o skromności, która kiedyś była Twoją dobrą cechą.

Jeśli jesteś lub widzisz kogoś ubranego na czarno, spodziewaj się w niedalekim czasie wielkiej radości. Może ona też spotkać nie tylko Ciebie, ale również członków Twojej rodziny.

Jeśli jesteś ubrany na złoto, to prawdopodobnie ktoś Cię obmawia, mówi źle o Tobie lub bliskich Ci ludziach za Twoimi plecami. Może to być ktoś z Twoich znajomych, przyjaciół.

Czerwony ubiór zazwyczaj stanowi różnego rodzaju ostrzeżenie. Bądź czujny, patrz na to, co robisz. Również staraj się zachować ostrożność na drodze, jak idziesz czy prowadzisz samochód.

Spodnie to symbol twardego stąpania po ziemi i racjonalnego patrzenia na świat. Jeśli śnią Ci się spodnie, to sugestia, żeby pozwolić sobie na odrobinę fantazji i lekkości w życiu.

Koszula to symbol tęsknoty za bezpieczeństwem. Prawdopodobnie tego właśnie brakuje Ci w życiu. Być może rodzice nie zapewnili Ci poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie. Jest już za późno, żeby cofnąć czas, ale możesz zadbać o to, żebyście Ty i Twoja rodzina czuli się bezpiecznie.

Kapelusz w przeciwieństwie do spodni często oznacza, że w Twoim zachowaniu jest za dużo lekkości i lekceważenia rzezy poważnych czy też innych osób. Może już czas by wydorośleć?

Bycie nagim we śnie, może oznaczać, że nie umiesz się odnaleźć lub czegoś się boisz. Prawdopodobnie nie do końca wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze i nie chcesz też słuchać niczyich rad. Zastanów się nad sobą i na tym co napawa Cię strachem. Może to wcale nie jest takie straszne a ktoś życzliwy Tobie jest w stanie Ci pomóc i wesprzeć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *