Znaczenie snu Woda.

Widziałeś wodę we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen.

 

Woda jest jednym z najczęstszych symboli snu i zwykle wiąże się z emocjami i nieświadomością. Duże zbiorniki wodne (ocean, jezioro, sadzawka) zwykle reprezentują samą nieświadomość.

Odnieść się można do założeń:

1) jak ryba z wody (niewygodne)

2) w głębokiej wodzie (w twojej głowie)

3) woda pod mostem (to już przeszłość)

4) Krew jest grubsza niż woda (rodzina jest ważniejsza)

5) w gorącej wodzie (w tarapatach)

6) błotniste wody (pogorszyć sprawę)

7) przetestować wody (wypróbować)

8) przez piekło i wysoką wodę (bez względu na wszystko)

9) deptać wodę (w niebezpieczeństwie utonięcia)

10) białe wodospady (wzburzone wody)

Pływanie, wiosłowanie w dół rzeki może oznaczać, że idziesz z prądem i nie doświadczasz żadnych trudności; wejście w górę rzeki sugeruje, że idziesz wbrew naturalnemu przepływowi lub doświadczasz trudności; lub idziesz wbrew swojej intuicji. Być może stajesz się bardziej wymagający.

Wzięcie prysznica lub kąpieli może oznaczać, że oczyszczasz się, uwalniając negatywne myśli i emocje – odkurzając swoje kłopoty.

Bycie pod wodą może wskazywać, że czujesz się przytłoczony lub jesteś pod wrażeniem emocjonalnym lub finansowym. Alternatywnie możesz odkrywać swoją nieświadomość, szukać wewnętrznego przewodnictwa lub odkrywać stłumione emocje lub wspomnienia.

Stan lub stan wody może reprezentować emocje. Przykładowo:

1) zimna woda może oznaczać uczucie zimna

2) gorąca woda może wskazywać na gniew lub wściekłość

3) szorstka lub burzliwa woda może oznaczać stres; brak równowagi emocjonalnej lub trudności

4) wrząca woda może dotyczyć emocji, gniewu

5) spokojna woda może ukazywać spokojny stan umysłu

6) brudna woda może oznaczać, że trzymasz się wielu negatywnych myśli lub emocji; lub możesz nie myśleć jasno o sytuacji

 7) czysta woda może reprezentować twoją prawdziwą naturę i duchowość

8) płynąca woda może oznaczać, że płyniesz z prądem

9) bieżąca woda może oznaczać, że pozwalasz emocjom uciec

Tonięcie to wspólny motyw snów, który głównie pojawia się, gdy jesteśmy pod wpływem stresu fizycznego lub emocjonalnego w życiu codziennym. Tonięcie może oznaczać lęk.

Alternatywnie możesz zagłuszyć hałas i chaos wokół siebie; albo możesz utonąć w swoich kłopotach i próbować uciec od problemów.

Woda jest podstawą życia. Nasze ciała składają się głównie z wody, potrzebujemy wody do przetrwania, zwierzęta i rośliny wokół nas potrzebują wody, aby przetrwać, dlatego woda jest często powtarzającym się symbolem w naszych snach.

Woda jest używana do błogosławienia, odnowienia i oczyszczenia. Jednak woda może być również wykorzystywana do torturowania i zabijania. Woda może być spokojna i życiodajna, lub może być potężna, przytłaczająca i niebezpieczna.

Leżeć w spokojnej kałuży wody może to spokój dla duszy.

Jazda na fali wody może być ekscytująca.

Wpadnięcie do głębokiego oceanu wody może być pełne nieznanych sytuacji i budzić lęk.

Kiedy nie możemy właściwie wyrazić naszych emocji w ciągu dnia, mogą one przybrać formę snów. Dlatego znalezienie sensu naszych snów pomoże nam lepiej zrozumieć siebie, a także poprawi samopoczucie emocjonalne i fizyczne.

Warto przemyśleć:

Jak wchodzimy w interakcję z wodą.

Jak się czujemy w trakcie i po śnie.

Jaki rodzaj wody pojawia się we śnie. Czysty ocean, szybko poruszająca się rzeka, bagno, basen lub jezioro będą miały różne powiązane znaczenia.

Jakie przedmioty i ludzie znajdują się w snach o wodzie.

1. Jak wchodzimy w interakcję z wodą

Istnieje wiele sposobów interakcji z wodą. Różne działania mają różne cele i efekty, a zatem mają inne znaczenie.

 

Pozytywne interakcje

Pływanie w wodzie oznacza, że ​​posiadamy nowy cel, do którego zmierzamy. Moglibyśmy znaleźć nowy kierunek życia, zacząć szkołę, przeprowadzać się lub zmieniać pracę. Pływanie z prądem pokazuje, że nasza podróż postępuje dobrze, a my jesteśmy szczęśliwi i pewni naszych działań i celów. Pływanie pod prąd, sygnalizuje, że mamy trudności i musimy ciężko pracować, aby iść do przodu. Prąd sugeruje, że podróż jest zbyt trudna i nie jesteśmy już pewni, czy możemy osiągnąć nasze cele. W takim przypadku możemy chcieć dokonać ponownej oceny naszych przyszłych i bieżących działań.

Nurkowanie w wodzie może oznaczać potrzebę zagłębiania się we własne emocje, potrzeby, działania i wewnętrzną psychikę. Ewentualnie możemy próbować zrozumieć cele i intencje kogoś bliskiego lub rozwiązać aktualny problem z pracą.

Przekroczenie zbiornika wodnego oddaje pragnienie wolności, niezależności i zmiany. Przechodzimy od tego, co znane i bezpieczne, do tego, co nowe, a nie ograniczane przez stare zasady i stare wątpliwości.

Chodzenie po wodzie sugeruje, że mamy kontrolę i jesteśmy pewni, że możemy stawić czoła wszystkim wyzwaniom, jakie są obecnie w naszym życiu.

Słuchanie wody pokazuje potrzebę refleksji i pozostania w zgodzie z naszymi emocjami.

Wlewanie wody na kogoś innego może oznaczać, że pomagamy przyjacielowi odzyskać zdrowie, pomagając mu wyruszyć w nową podróż lub oferując nowe możliwości i błogosławieństwo.

Woda pitna z fontanny wodnej, chłodnicy, źródła lub innego źródła pożywienia sugeruje, że staramy się odświeżyć i odnowić. Z drugiej strony, picie brudnej wody oznacza strach przed zachorowaniem, utrzymującą się chorobą lub innym zanieczyszczeniem ciała i umysłu.

Negatywne interakcje

Utonięcie, wznoszenie się wody lub połknięcie przez burzliwe morze oznacza niepokój, strach lub poczucie opanowania przez siły zewnętrzne. Moglibyśmy odczuwać stres związany z pracą, z przyjaciółmi i krewnymi lub z naszego obecnego otoczenia. Być może straciliśmy pracę, straciliśmy kogoś, kogo kochamy, i możemy poczuć, że nie mamy już kontroli nad emocjami lub życiem.

Oddychanie pod wodą oznacza chęć powrotu do łona, wskazuje głównie na potrzebę bezpieczeństwa, poczucia wolności od codziennych obowiązków. Być może oznacza to pozostawanie w obliczu trudnych problemów życiowych, zbyt nadmierne obciążenie zobowiązaniami, w wyniku tego wraca się do prostszego i bezpieczniejszego miejsca.

Zatrzymanie wody jest zapowiedzią przyszłych kłopotów lub trudności, które obecnie powstrzymujemy własnym wysiłkiem. Jednakże nie ma pewności, czy uda się powstrzymać nadchodzącą falę.

Potrzeba wody lub patrzenie na nią wskazuje, że ostatnie niepowodzenia lub obecne doświadczenia życiowe przyczyniły się do uczucia pustki i przemęczenia. Dlatego też oczekujemy ponownego odrodzenia. Musimy poświęcić czas na pielęgnowanie samych siebie.

Wpadnięcie do wody zapowiada poczucie chwilowej bezsilności, braku kontroli, żalu względem popełnionych błędów i ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji.

Jeśli we śnie jesteś pochlapany przez wodę to oznacza to pobudkę. Możemy wraz z tym skupić się, wyprostować nasze myśli i przestać żyć w samozaparciu lub złudzeniu. W przeciwnym wypadku możemy skończyć niepomyślnie poprowadzić swoje życie.

Jak się czujemy podczas snu?

Uczucie śmiałości i dobrej zabawy, śmiechu na wzburzonym morzu wskazuje, że jesteśmy gotowi na przeciwstawienie się przeciwnościom, możemy wraz z tym przejść w kierunku czegoś nowego, jesteśmy pewni, że możemy ukierunkować się na trudną sytuację i wyjść zwycięsko z niej.

Uczucie niepokoju i lęk przed wodą mówią nam, że boimy się nieznanego. Być może nie jesteśmy pewni w jakim kierunku podążać, być może brakuje ci kontroli.

Uczucie spokoju względem wody wskazuje na poczucie bezpieczeństwa, zadowolenia w łonie matki. Czujemy się tym samym bezpiecznie w naszej bieżącej  sytuacji, nasze życie zawodowe przebiega sprawnie, a otaczający nas ludzie i środowisko wokół daje nam spokój.

Jaki rodzaj wody pojawia się w naszym śnie?

Analizując sen istotny jest rodzaj wody. W szczególności rozmiar i głębokość wody.

 

Głębokie wody (tj. ocean, jezioro lub studnia) obejmują nieznane, ukryte tajemnice, niepewność i większe niebezpieczeństwo.

Małe i płytkie zbiorniki wodne (staw, basen lub kałuża) są dla nas znacznie bardziej bezpieczne, poznane. Nawet jeśli są one powiązane z negatywnymi emocjami i działaniami, to wskazują raczej na mniejsze niepowodzenia.

Ścieżka wody (potok, potok lub rzeka) oznacza ruch do wybranego miejsca docelowego lub kierunku, do którego się dąży.

Stan wody

Czysta woda wskazuje na pewność siebie, jasność myślenia, pokazuje, że znajdujemy się w harmonii z naszą duchowością.

Spokojna wskazuje, że znajdujemy się w pokoju lub że szukamy spokoju i relaksu.

Mętna lub stojąca woda (bagno, torfowisko), jest zapowiedzią apatii i depresji. Zdarza się, że czujemy się zagubieni, a  życie nie zmierza donikąd, czasem wmawiamy sobie, że nigdy nie znajdziemy miłości, ani że nasze osiągnięcia nie mają znaczenia. Być może zmagamy się z negatywnymi emocjami i trudno jest nam obecnie podejmować pozytywne działania, a nawet jakiekolwiek działania. Mgła jest prawdopodobnie nieco słabszym symbolem, wskazującym, że ​​posiadamy obecnie problemy z osiągnięciem jasności lub podjęcia działania.

Lód wskazuje na stłumione emocje lub niepokojące doświadczenia z przeszłości, które wciąż nas prześladują. Topnienie lodu oznacza, że jesteśmy gotowi poradzić sobie z traumą z przeszłości lub dzieciństwa i zacząć odkrywać nasze stłumione emocje.

Spadająca woda, (deszcz, woda pod prysznicem, wodospad) dotyczy oczyszczenia lub potrzeby samoodnowy. Być może będziemy musieli leczyć blizny emocjonalne lub uporządkować swoje emocje.

Szybko poruszająca się woda, na przykład w rzece, wskazuje, że nasze życie lub emocjonalny krajobraz zmienia się zbyt szybko. Podobnie wrząca woda oznacza emocjonalne zamieszanie i wielki stres.

Tsunami, fale pływowe, burze, tornada, huragany i inne akty Boga zapewniają silne poczucie przytłoczenia przez pewne wydarzenia, które znajdują się poza naszą kontrolą. Mogą również oznaczać ukrytą winę lub grzech, który w większym stopniu obciąża naszą psychikę. Możemy tym samym czuć, że musimy zostać ukarani.

Co jest w wodzie?

Przedmioty lub osoby związane z naszym snem z wodą mogą powiedzieć nam wiele ważnego o samym śnie.

Łodzie, skutery wodne, narty wodne, pływaki wodne i inne przedmioty, które pozwalają nam utrzymać się na wodzie, oznaczają dla nas samych pewność siebie. Podsumowując ten kontekst, obiekty, które zapewniają nam dużo większą kontrolę i szybkość, są sposobem na przekonanie o swoich umiejętnościach i sprawstwie.

Węże, krany i inne przedmioty, które pozwalają nam kontrolować kierunek i przepływ wody, oznaczają, że mamy kontrolę. Wyróżnia nas emocjonalna siła, by przejąć przez życie i sprostać sytuacjom.

Inne osoby, które znajdują się tuż obok nas w wodzie, pomagają nam wydostać się na powierzchnię lub pomagają nam dotrzeć do brzegu, oznaczają, że posiadamy wsparcie ze strony przyjaciół, bliskich i rodziny w obecnych trudach. Z drugiej strony, zatrzymanie lub zepchnięcie do wody sugeruje, że mamy wrogów lub konkurentów, którzy próbują sabotować lub hamować nasze postępy.

Ryby i inne stworzenia morskie są różnie interpretowane. Syreny i fantastyczne zwierzęta morskie wskazują na potrzebę zmiany lub chęć ucieczki. Ataki rekinów, aligatorów i potworów morskich wskazują, że czujemy się zagubieni w wielu różnorodnych kwestiach życia, lub że martwimy się, że podejmiemy się czegoś nowego i nieznanego. Obserwowanie ryb i innych morskich stworzeń z dystansu wskazuje na obojętność i niechęć do odkrywania lub angażowania się w niepewne sytuacje.

Bariery w wodzie lub uderzenie jakiejś przeszkody, oznaczają pewne komplikacje, które uniemożliwiają nam osiągnięcie naszego celu. Możemy być poprzez to niechętni do podjęcia ryzyka.

Znane obiekty pod wodą oznaczają, że pojawiają się w nas stłumione lub ukryte uczucia, z którymi nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Możemy czuć poprzez to niechęć do badania lub konfrontacji z tymi wspomnieniami.

Lilia wodna jest symbolem żalu i rozłąki. Wskazuje na uczucia żalu i żałoby.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *