Czarownica we śnie – Interpretacja i znaczenie snów według psychologii

Widziałeś czarownicę we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Czarownica – znaczenie

Bajki, w których pojawiały się czarownice wychowały już wiele pokoleń Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dziewczynki często gdy są małe, to właśnie chcą zostać czarownicami i wpływać na zmianę świata. Oczywiście, to tylko pewne marzenia, które nigdy się nie spełnią, ale sny to zupełnie inna bajka. Akcja, która się w nich odbywa bywa najróżniejsza. Niektóre scenariusze nie byłyby możliwe do spełnienia w życiu, natomiast sny rządzą się „swoimi prawami”. Jak intepretować przyśnięcie się czarownicy? Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Czarownica – znaczenie

Przyśnięcie się zjawy, jaką jest czarownica na pewno nie jest pozytywnym znakiem. Przede wszystkim możemy się zbudzić, bo przeważnie jest to koszmar. Trzeba jednak na sny spojrzeć z trochę innej perspektywy, ponieważ mają one swoje znaczenie, które może być nietypowe i tak jest w tym przypadku. Czarownica oznacza nietypowe rozwiązania, po które musimy sięgnąć, by rozwiązać dany kłopot. Jest ona zarazem inspiracją do sięgania po nietypowe zagrywki, które mogą wydawać się ryzykowne, ale zarazem będą skuteczne.

Dawno temu uważało się, że pojawienie się w śnie czarownicy będzie symbolem nieszczęścia. Każdy pewnie pamięta „Babę Jagę”, którą byliśmy straszeni za dzieci. Oznaczała ona zazdrość i zmartwienia. Trzeba jednak powiedzieć, że obecnie tak nie jest i w nowych sennikach znajdziemy wyjaśnienia, o których mówiliśmy wyżej i powiemy sobie w dalszej części tekstu.

Sen o czarownicy – płeć i znaczenie

Na samym wstępie należy podkreślić, że zupełnie co innego oznacza przyśnięcie się czarownicy kobietom, a co innego w sytuacji, w której ukaże się ona mężczyznom. Dla kobiet jest ona znakiem rozwinięcia skrzydeł i możliwości pokazania swojej pewności siebie. Jest to świetny powód do tego, żeby wyjść ze swojej skorupy i pokazać światu, że nie można się chować; potrzeba odwagi do działania. Odrobinę inne znaczenie jest wtedy, kiedy osoba śniąca zmienia się w czarownicę, co jest symbolem dominacji i tego, że za chwilę egoizm może przyćmić relacje z najbliższymi.

Co do mężczyzn, to pojawienie się w śnie czarownicy oznacza złe doświadczenia z kobietami. Być może poprzednie relacje z płcią piękną zostawiły taki ślad, że dziś mężczyzna nie potrafi wyrazić swoich potrzeb. Zaznaczamy, że nie chodzi tutaj i wyłącznie tylko o kobiety mogące być żonami – w grę wchodzą również stosunki związane z relacją z siostrą bądź też z matką, a te przecież nie zawsze musiały należeć do najłatwiejszych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *