Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Lalkach – Przewodnik Psychologiczny

Widziałeś lalke we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Lalki jako symbol w snach

Lalki to zabawki, po które najchętniej sięgają małe dziewczynki pragnące wcielić się w rolę dorosłych. Zabawki tego typu odznaczają się pewnymi walorami edukacyjnymi. Małe dziecko uczy się odpowiedzialności za drugą istotę, uczy empatii i poszczególnych ról społecznych.

Pojawiająca się w snach lalka może być oznaką bardzo wielu zjawisk, którym warto się przyjrzeć z bliska. Przede wszystkim może być oznaką infantylnego podejścia do życia, w którym dominują nierealne marzenia, brak poczucia odpowiedzialności i życie polegające na wiecznym lawirowaniu. Lalka może oznaczać, że żyjemy w pewnego rodzaju bańce, z której nie chcemy wyjść, bo świat dorosłych nas przerasta.

Wbrew pozorom lalka, która jest ucieleśnieniem najstraszniejszych horrorów we śnie jest zwiastunem pozytywnego zdarzenia. Sprawa, która ciągnie się od pewnego czasu w końcu zostanie zamknięta i pomyślnie zrealizowana.

W przypadku lalek wiele zależy również od tego, komu takowa się przyśni. Jeżeli lalka pojawia się w snach kobiety, może być subtelną zapowiedzią powiększenia się rodziny. Nieco inaczej należy traktować taki sen w przypadku mężczyzny. Wówczas jest ona zapowiedzią spotkania z kobietą, która być może zrobi dobre pierwsze wrażenie, aczkolwiek na dłuższą metę okaże się być dosyć próżną osobą.

Lalka we śnie może być również oznaką tęsknoty za minionymi latami. Być może będzie się to wiązało z przeprowadzką, która dotyczy opuszczenia rodzinnego domu. Z pewnością jest też symbolem macierzyństwa. Jeżeli pojawia się w kobiecych snach regularnie, może być sygnałem trudnego do stłumienia instynktu macierzyńskiego i potrzebą bycia mamą. Wiele kobiet boryka się z takimi sytuacjami, a instynkt pojawia się czasami całkowicie znienacka.

Warto zwracać uwagę na sny, w których bawimy się lalkami. Niestety nie jest to zwiastun niczego dobrego. Najczęściej takie sny oznaczają, że mamy niepoprawne i być może nawet toksyczne relacje z innymi ludźmi. Jeżeli to my bawimy się lalkami, to jest to znak, że kimś manipulujemy, chcemy przejąć władzę nad kimś i decydować w maksymalnym stopniu o jego poczynaniach.

Sytuacja jest odwrotna, gdy widzimy, że ktoś inny się bawi. Wówczas to my jesteśmy w niebezpieczeństwie. Ktoś ewidentnie bawi się naszym kosztem lub próbuje osiągnąć własne cele bez względu na naszą krzywdę. Warto takie sny traktować poważnie, a przede wszystkim zastanowić się, kto może chcieć decydować o naszej codzienności. Weryfikacja znajomych może być nieunikniona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *