Znaczenie snu Drzewo

Widziałeś drzewo we śnie? Sprawdź poniżej, co może oznaczać Twój sen.

Niezależnie od tego jak często obcuje się z przyrodą, bardzo często w snach występuje motyw drzewa.

Nie jest to jednak zupełnie przypadkowe, gdyż (choć wiele zależy od kontekstu snu) to dotyczy to istotnego problemu dotyczącego konkretnej osoby lub samej postaci, która obecnie jest ważna w naszym życiu.

Choć sny nie tylko mogą służyć za przepowiednię dobrych rzeczy, to w przypadku tych złych, jest to zawsze swoista przestroga, którą jeśli właściwie się wykorzysta, można uniknąć wiele trudnych sytuacji życiowych.

 

W sytuacji, gdy w śnie pojawia się konkretny motyw drzewa, można doprecyzować, kogo ów sen może dotyczyć.

Jeśli widzi się w śnie drzewa iglaste, to zazwyczaj reszta snu tyczy się pewnego mężczyzny, w przypadku jednak gdy są to drzewa liściaste, analogicznie sen dotyczy jakiejś kobiety.

Dobrą wskazówką jest również drzewko bonsai. Jeśli jest to stare pokrzywione drzewko, sen może być skierowany do osoby starszej czy to w rodzinie, czy wśród znajomych, natomiast jeśli w śnie drzewko jest egzotyczne jednak w pełni sił, to może to wskazywać na bardziej egzotyczną postać we własnym życiu, nie tylko pod względem pochodzenia, ale być może charakteru lub sposobu bycia.

Bardzo specyficznym drzewem, jakie może się przyśnić, jest drzewo genealogiczne, które choć czasem ciężko w sposób oczywisty zaliczyć do drzew, to przynajmniej jasno wskazuje, że chodzi tu o kogoś z rodziny. Czasem we śnie wyraźniej widać, o którą część rodziny chodzi, a czasem zwyczajnie drzewo jest ogólnie zarysowane, a dopasowanie właściwej osoby do przekazu snu, jest bardziej skomplikowane.

 

Czasem jednak w zinterpretowaniu snu nie chodzi o dokładne namierzenie postaci, a o zwrócenie uwagi na pewne kwestie, które na co dzień trudno jest wyłapać.

Przykładem tego jest wyschnięte drzewo. Zazwyczaj sugeruje to, że pośród bliskich ktoś choruje, a nie chce się z tym ujawniać. Warto wówczas zwrócić uwagę na swoich bliskich i upewnić się, że żadne z nich nie potrzebuje wsparcia.

Podobna sytuacja ma miejsce, gdy we śnie widzi się samotne drzewo. Wówczas można być pewnym, że w bliskim otoczeniu znajduje się ktoś kto przechodzi (lub będzie przechodził) trudne chwile i mimo tego, że nie musi wykazywać tego w sposób oczywisty, to zwyczajnie może potrzebować kogoś bliskiego.

Zbierać drewno we śnie może oznaczać, że w niedalekiej przyszłości przyjdzie osobiście kogoś zbierać, to jest wspierać na duchu lub mu pomóc.

Jeśli natomiast we śnie widzi się płonące drzewa może oznaczać to, że szykuje się poważna konfrontacja lub kłótnia z jakimiś osobami. To ważne by po takim śnie zastanowić się nad swoim życiem towarzyskim i upewnić, że własne poczynania nie są dla kogoś kłopotliwe lub go nie ranią. W innym razie może dojść do niespodziewanego wybuchu złości i niekoniecznie miłej rozmowy.

 

Nie tylko samo drzewo jako przedmiot może mieć znaczenie we śnie, ale również wykonywanie czynności wokół tego motywu sennego.

Siedzieć pod drzewem jest często senną metaforą do otrzymywanego wsparcia. Zwłaszcza jeśli o owe drzewo się opiera w potrzebie wypoczynku lub jeśli chroni ono przed na przykład deszczem. Może to wówczas wskazywać, że w życiu posiada się osobę, na którą można liczyć i która jest dużym wsparciem. Czasem w życiu takich osób się nie docenia lub nie zauważa, więc sen może być świetny predyktorem do zmiany swojego zachowania i dostrzeżenia takiej osoby we własnym życiu.

Zupełnie odwrotnie sytuacja wygląda, gdy we śnie musi się spaść z drzewa. Wówczas może to wskazywać na to, że jeśli nie zrewiduje się własnych kontaktów, to osoba, na której się obecnie bardzo polega, prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości może zawieść.

Wspinać się na drzewo we śnie może oznaczać, że pojawi się w naszym życiu osoba godna naśladowania lub taka, za którą pojawią się konkretne okazje i szanse do dalszego rozwoju.

 

Czasem sen z motywem drzewa jest wyjątkową metaforą rozwiązywania problemów z konkretnymi osobami.

Ścinać drzewo we śnie może oznaczać, że niedługo dojdzie do konfrontacji z konfliktową osobą, z którą wygra się dyskusję. Ścinanie może okazać się bowiem posiadaniem racji i wycięciem ze swojego życia tego problemu lub znajomości z daną osobą.

Jeśli podczas snu widzi się powalone drzewa (zwłaszcza jeśli zostały powalone na przykład przez wiatr), to może to znaczyć, że konflikty z niektórymi osobami pomogą rozwiązać osoby trzecie. Drzewo wyrwane z korzeniami jest wyjątkową senną przepowiednią zakończenia długoletniego sporu.

Czasem oznacza to pozbycia się wzajemnej pretensji, a czasem usunięcie toksycznej znajomości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *