Interpretacja snu o lęku wysokości: Co oznacza strach przed wysokością w snach?

Widziałeś lęk wysokości we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Lęk wysokości i jego znaczenie w snach

Lęk wysokości jest jedną z najczęściej spotykanych fobii. Częstą jego przyczyną są zdarzenia z przeszłości takie jak np. spadnięcie z drzewa w czasie naszego dzieciństwa. Strach przed dużymi wysokościami i spadaniem w snach powiązany jest z obawami przed porażką zarówno w życiu zawodowym jaki i prywatnym.

Jeżeli we śnie odczuwamy lęk wysokości, jest bardzo prawdopodobne, że czeka nas pasmo samych niepowodzeń, które jakoś będziemy musieli przezwyciężyć. Sny te oznaczają nie tylko zbliżające się kłopoty, ale także sygnalizują, że nasze życie jest pełne smutku i zmartwień.

Sen o kimś kto boi się wysokości oznacza, że ktoś w naszym otoczeniu boryka się z problemami, z którymi jest mu ciężko sobie poradzić. Jest to znak dla nas, że powinniśmy tej osobie pomóc i obdarzyć silnym wsparciem, a być może uda nam się ulżyć jej w cierpieniu.

Gdy śnimy o lęku wysokości przebywając na dachu wysokiego budynku oznacza, to że stoimy przed dużym wyzwaniem i boimy się czy będziemy mu w stanie sprostać. Taki sen może także zwiastować zmiany w naszej pracy. Być może czeka nas zmiana stanowiska lub awans, będzie się on jednak wiązał z dużą większą ilością pracy i potęgującym się stresem.

Lęk przed spadnięciem z wysokiego klifu lub zbocza jest symbolem braku pewności siebie i niskiej samooceny. Nie wierzymy we własne możliwości i talenty, nawet jeżeli większość projektów, w których bierzemy udział kończy się spektakularnym sukcesem. Nasze negatywne postrzeganie samego siebie wkrótce może wpłynąć na relacje z naszym otoczeniem. Jeżeli nas sen zakończy się upadkiem z wysokości, to w życiu na jawie ktoś z naszego otoczenia będzie chciał wykorzystać nasze słabości i przypisać sobie nasze sukcesy i dobre pomysły.

Jeżeli we śnie boimy się dużych wysokości a w rzeczywistości nie są one nam straszne, to jest to znak, że zbliża się do nas szczęśliwy okres i poprawa naszych finansów. Możemy oczekiwać, że otrzymamy w pracy premię lub poszczęści nam się i wygramy na loterii lub innym konkursie.

Pokonanie lęku wysokości we śnie oznacza, że już wkrótce uda nam się rozwikłać jakiś problem, który zaprzątał nasze myśli od długiego czasu. Pokonanie naszych lęków w snach jest oznaką naszej wytrwałości i pracowitości.

Sen o spadaniu z dużej wysokości, z jednoczesnym odczuwaniem silnego przerażenia oznacza, że nasze zachowanie jest nieodpowiednie i ludzie z naszego otoczenia coraz częściej zwracają na nie uwagę. Powinniśmy spróbować zmienić nasze nawyki i natręctwa, ponieważ możemy stracić znajomych, na których bardzo nam zależy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *