Interpretacja Snu o Moście: Co Oznacza Śnić o Moście

Widziałeś most we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Przechodzenie przez most – znaczenie

Sny często są projekcją, do której podchodzimy beznamiętnie. Może się jednak okazać, że po zajrzeniu do księgi snów okaże się, że miraż sprzed paru dni się ziścił. Most jest pewnym symbolem połączenia, zjednoczenia. Nie na darmo mówi się o „budowaniu mostów”, chociaż można powiedzieć, że ktoś zaszedł „o jeden most za daleko”, czyli jest to przekroczenie pewnych barier. Co jednak może oznaczać pojawienie się mostu w śnie? Chcąc się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Jeszcze wiele lat temu uważano, że pojawienie się mostu w snach, było pewnym połączeniem dwóch natur, ale i również pomostem pomiędzy śmiercią a życiem. Dzisiejsze sennikowe interpretacje są o wiele bardziej złożone. Przede wszystkim istotne jest to, jak ten most wygląda oraz jaki jest jego stan. O co konkretnie nam chodzi? Jeżeli most jest cały, to oznacza on łatwą ścieżkę do osiągnięcia sukcesu. Mogą być to sukcesy nie tylko prywatne, ale również zawodowe, niezależnie od szczebla, na którym pracujemy. Może się zdarzyć, że śnimy o moście, którego nie widzimy końca. Wtedy senniki mówią, że trzeba się przygotować na dużą zmianę w życiu – duchową bądź materialną.

Ciekawostką jest fakt, że jeżeli przechodzimy przez most bez uchybień, to jest to oznaką osiągnięcia celu, który sobie wytyczyliśmy. Zapewne każdy z nas ma pewne pragnienia, które chce osiągnąć, więc taki sen może znacząco wpłynąć na samozadowolenie, chociaż też trzeba zaznaczyć, że nie powinien on uśpić czujności.

Co oznaczają różne rodzaje mostów w śnie?

Nowe senniki rozróżniają konkretne rodzaje mostów. I tak dla przykładu, drewniany most jest symbolem poradzenia sobie z przeciwnościami losu. W dodatku jest to symbol bezpieczeństwa, które może nam towarzyszyć praktycznie na każdej płaszczyźnie życia, ale zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku chwiejącego się mostu. Bujanie sprawiaja, że trzeba sen postrzegać jako wątpliwości życiowe, które będą nam niebawem towarzyszyć.

Sennik podaje również interpretację budowania mostu, bo przecież jest to jak najbardziej realne w śnie. Symbolizuje on pochwały, które mamy otrzymać z naszego najbliższego otoczenia. Z kolei chwianie się na moście jest oznaką tego, że nie wszystko co sobie zaplanowaliśmy zostanie zrealizowane. Dobrym krokiem będzie również przygotowanie się na pewne kłody, które będą nam rzucane, ale trzeba też zaznaczyć, że musimy być uparci w dążeniu do celu oraz w tym, żeby się nie poddawać po porażkach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *