Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Smoku – Klucz do Zrozumienia Twoich Marzeń

Widziałeś smoka we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Smok – znaczenie snów

Smok to postać, która jest mocno zakorzeniona w naszej kulturze, głównie dzięki Smokowi Wawelskiemu. To też symbol pewnego zła, które można pokonać tak jak to zrobił dzielny Szewczyk Dratewka. Smoki to też pewna fascynacja, co widać po coraz większej ilości powstających bajek o smokach. Chociaż nie jest to pozytywny bohater, to jednak może też pojawić się w naszych snach. Gdyby taka sytuacja miała miejsce i nie wiedzielibyście jak ją zinterpretować, to po przeczytaniu naszego tekstu już będziecie wiedzieć.

Pojawienie się smoka w naszym śnie jest symbolem wewnętrznego rozdarcia, brakiem klarownego zdania. To może przerodzić się w dość poważny konflikt, na bazie którego nie będziemy w stanie podjąć jasnego i klarownego zdania. Sama symbolika smoka pokonanego jest oznaką tego, że uda się przezwyciężyć ten spór i będziemy za chwilę osobami o własnym zdaniu, które jest stanowcze. Jeżeli chodzi o postać jaką jest smok sennik interpretuje walkę z nim jako luźne podchodzenie do swoich obowiązków. To czasami pomaga, ponieważ nie nakładamy na siebie presji, ale jednak zbyt luźne podejście nie zawsze sprzyja zaangażowaniu i raczej służy odkładaniu czegoś na później. Kolejnym znaczeniem takiego snu jest możliwość trafienia na wyrachowaną kobietę i witalność.

Zabicie smoka w śnie oraz inny rezultat – znaczenie snu

Walka ze smokiem może mieć różny przebieg, ale jednak należy powiedzieć, że pokonanie go to najlepszy możliwy znak. Przede wszystkim zabójstwo smoka z zimną krwią sennik interpretuje jako dążenie do celu, bez oglądania się na konsekwencje. To może być kontrowersyjna postawa dla niektórych, a szczególnie dla których moralność ma ogromne znaczenie. Nie zmienia to jednak faktu, że takie osoby częściej osiągają wyznaczone cele.

Brak rezultatu w walce ze smokiem sennik interpretuje dość jasno – brak widzenia własnych wad. To cecha, która dotyczy wielu osób, ponieważ zawsze łatwiej mówi się o wadach innych aniżeli dopuścić kogoś do rozmowy o naszych wadach. Brak akceptacji odmiennego zdania to poważny problem, ale jednak taki sen powinien być oznaką, że może warto zmienić swoje przyzwyczajenia.

Walka ze smokiem może mieć różny przebieg, ale jeżeli już dostępujemy możliwości uśmiercenia go, to pozbędziemy się pewnych osób z życia, ale nie przyjdzie to łatwo. Poczucie żalu pozostanie z nami na długo, jednak czasami tak bywa, że idziemy w życiu inną drogą i niekoniecznie zabieramy w nią tych, których znamy przez lata.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *