Interpretacja Snów: Co Oznacza Sen o Pięcie? – Zrozumieć Symbole Sennych

Widziałeś pięty we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen

Symbolika snów o stopach

Stopy są elementem naszego organizmu, który umożliwia nam poruszanie się i pokonywanie ogromnych dystansów. Są też podparciem dla naszego ciała. Sny o stopach lub ich częściach mają wiele znaczeń i interpretacji. Pięty w snach symbolizują zwykle ucisk i stłamszenie. Prawdopodobnie w naszym życiu na jawie jesteśmy otoczeni przez apodyktyczne osoby, które nie liczą się z naszym zdaniem. Pięty mogą symbolizować pragnienie wolności i chęć odzyskania sił zarówno fizycznych jak i emocjonalnych.

Pięta kojarzy nam się również ze słynną „pietą achillesową”, czyli wywodzącym się z mitologii greckiej symbolem jedynej, za to wielkiej słabości. Sny o piętach mogą być sygnałem naszej podświadomości o wewnętrznych słabościach i problemach, które staramy się ukryć nawet przed nami samymi.

Pięty pojawiające się w snach mogą także oznaczać duży popęd seksualny. Sprawia on, że traktujemy płeć przeciwną w sposób przedmiotowy, a jego zaspokojenie wiąże się z dużymi stratami emocjonalnymi ze strony naszych partnerów. Nie interesują nas dłuższe związki, a jedyni jedno lub kilku nocne przygody. Sen u uderzeniu się w piety jest ostrzeżeniem przed bezmyślnym traktowaniem potencjalnych partnerów.

Jeżeli kobieta śni o pietach jest to oznaka jej strachu przed bezdusznym, apodyktycznym partnerem, dla którego będzie stanowiła wyłącznie obiekt seksualny.

Boląca pięta oznacza, e nie będziemy mogli zrealizować naszych planów. Mimo dużych prób i wysiłku cele, które postawiliśmy sobie przed nami nie mają szans na powodzenie. W tym momencie warto przeanalizować, czy to do czego dążymy jest dla nas naprawdę aż tak ważne. Być może konieczna kompletna zmiana przyjętych planów lub ich lekka modyfikacja.

Jeżeli we śnie dotykamy pięty, jest to znak, że ktoś z naszego otoczenia spróbuje nas wykorzystać aby osiągnąć korzyści majątkowe. Sytuacja ta będzie wiązała się z naszymi stratami finansowymi. Dodatkowo może si eona odbić na naszej reputacji i dobrym imieniu.

Popękane pięty we śnie oznaczają, że osoba konkurująca o coś z nami wykorzysta nasze słabości. Nie będziemy się spodziewali, że nasz konkurent wie o naszych słabych cechach i problemach. Prawdopodobne jest więc, że ktoś z naszych znajomych działa na naszą niekorzyść.

Goła pięta ostrzega nas przed publicznym upokorzeniem. Ktoś sprawi, że staniemy się pośmiewiskiem całego naszego otoczenia.

Rany na pietach wróżą zbliżającego się pecha. W najbliższym czasie czekają nas liczne trudności i problemy, które bardzo utrudnią nam życie i sprawią, że obniży się poczucie naszej wartości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *