Znaczenie snu Dziecko.

Widziałeś dziecko lub dzieci we śnie? Sprawdź poniżej co może oznaczać Twój sen.

 

Sen o dziecku oznacza niedojrzałość, ale wyznacza też nowy wymiar ciebie samego, który nieustannie dojrzewa lub rozwija się.

Może wraz z tym symbolizować tę część ciebie samego, która sprawia wrażenie zaniedbanej, ale aby działać prawidłowo musi być pielęgnowana, kochana. Ważne też, abyś sam zaakceptował swoją osobę, wpłynie to bowiem na Twoje postrzeganie świata. 

Dziecko we śnie może także reprezentować kogoś, kto zachowuje się dziecinnie lub kogoś, kto jest naiwny lub niewinny (może to dotyczyć Ciebie, ale i osoby z Twojego środowiska).

Niekiedy sen dziecka u kobiet oznacza ciążę, czyli błogosławiony stan oczekiwania nowej istoty. 

Jeżeli przyśniła Ci się zmiana pieluch niemowlakowi lub zobaczyłeś dziecko, któremu trzeba zmienić pieluchę to możesz spodziewać się zmian w swoim życiu, Twojej osobowości, stylu życia.

Sen o umierających dzieciach oznacza, że dojrzewasz i porzucasz swoje dziecinne myślenie i postępowanie. Jest to dla Ciebie pozytywna zmiana, która można oznaczać, że zmieniasz siebie samego i spełnisz swoje marzenia. 

Sen o utopieniu dziecka wskazuje, że przytłaczają Cię Twoje emocje, jeśli we śnie płaczesz jak dziecko to jest to dla Ciebie oznaka, iż potrzebujesz pomocy, aby nie zatonąć w obecnych i trudnych emocjach.

Śpiące dziecko może wskazywać na Twój spokój ducha, znajdujesz się obecnie w korzystnym dla Ciebie etapie, w  miejscu, w którym jesteś szczęśliwy i zadowolony bez żadnych zmartwień w życiu.

Jeśli próbujesz zajść w ciążę to sen o dzieciach może być stanowić kontynuację myśli o potrzebach jakie obecnie doświadczasz. Może to być także odniesienie do stanu, w którym znajdywałaś się w ciąży.

Posiadanie snów o dziecku może wiązać się także z obawą przed zajściem w ciążę, dotyczy to sytuacji seksu bez zabezpieczenia.

Zobaczenie we śnie niemowląt wskazuje, że dostrzegasz w swoim życiu instynkt zwierzęcy, tkwią w Tobie pewne zachowania, które wyłaniają się i wychodzą na światło dzienne. Przeanalizuj, zatem swoje skojarzenia związane ze zwierzęciem oraz jego cechy, co zapewni Ci pogląd na własną sytuację.

Znaczenie płci dziecka we śnie

Jeśli w Twoim śnie (a jesteś kobietą), pojawia się marzenie o dziewczynce to jest to odniesienie do Twojego wewnętrznego dziecka, aspektu własnej osoby, który jeszcze rozwija się i dojrzewa. 

Sen o chłopcu nawiązuje do potrzeby dojrzewania, zrozumienia pewnych aspektów Twojego życia. 

Jeśli jesteś mężczyzną, to sen o dziewczynce może reprezentować część Twojego „ja”, którą należy pielęgnować, warto zainwestować we własny rozwój. Sen o małym chłopcu może odwoływać się do Ciebie samego jako dziecka, procesu dojrzewania.

Metafory i wypowiedzi o dzieciach

Oto kilka podstawowych idiomów jakie nawiązują do dzieci, a tym samym stanowią charakterystykę Twojego snu. 

Płaczące dziecko (dotyczy osoby, która skomle czy skarży się na drobnostki)

Nie wyrzucaj dziecka z kąpielą (nie rezygnuj z czegoś cennego w wyniku pośpiechu, gdyż może to oznaczać pozbycie się czegoś, co jeszcze się przyda).

Jak wzięcie cukierka od dziecka (czyli jest to tak proste – przyjrzyj się swojemu spojrzeniu)

Pozostawienie dziecka w ukryciu (uciekanie od odpowiedzialności)

Sen o dziecku – o sobie samym

Sen o sobie jako o dziecku może sugerować, że czujesz się obecnie dość przytłoczony wszystkimi obowiązkami jakie posiadasz i poszukujesz ochrony, kogoś kto mógłby zadbać o ciebie. Sen można również oznaczać twoją naiwność lub niedoświadczenie w wybranym obszarze życia. Alternatywnie, jest to odniesienie do Twojej przeszłości, na co wpłynęły być może czynniki z życia realnego.

Śmierć dziecka we śnie

Sen o śmierci dziecka może odnosić się do Twojego procesu dojrzenia, część ciebie umarła i nie jest już potrzebna, warto również pozostawić za sobą dziecinne przekonania.

Dziecko – idiomy

Wskazane poniżej idiomy związane z dziećmi, dodają dodatkowego kontekstu do snu. 

• Dzieci i głupcy mówią prawdę. (Dzieci i głupcy nie wiedzą, że czasami lepiej jest kłamać.)

• Dzieci powinny być widziane, a nie słyszane. (Dzieci nie powinny mówić po dorosłemu i zbyt szybko dorastaćxx).

znaczenie snu ojciecznaczenie snu matka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *